STOMATOCHIRURGIE

…trhání zubů může být bezbolestné.

Nejčastějším zákrokem ve stomatochirurgii, který můžete u nás podstoupit je extrakce neboli trhání zubů. Naším cílem je, aby veškeré zákroky, které u nás podstoupíte byly bezbolestné a co nejvíce komfortní.

Kdy přistupujeme k extrakci zubu?

Extrakce zubu znamená jeho vybavení ze zubního lůžka (laicky řečeno vytržení zubu). Přistupujeme k ní, pokud je zub natolik poškozen kazem, že jej již nelze spolehlivě zrekonstruovat, v pozdních fázích parodontitidy nebo z ortodontických důvodů. Další možností je extrakce třetích molárů (zuby moudrosti nebo tzv. osmičky). Zuby často nemají možnost prořezat se do správné pozice a v slizničním krytu, který nelze spolehlivě vyčistit může zůstávat plak, což způsobuje kaz případně zánět dásně.

Extrakce z preventivního hlediska?

Extrakce zubu z preventivního hlediska je dopručena v případě, že jeho pozice ohrožuje stav sousedního druhého stálého moláru (např. vznik kazu nebo v případě, že pozice zubu neumožňuje provádění dentální hygieny).

Jak extrakce zubu probíhá?

Samotné ošetření a vyjmutí zubu je zcela bezbolestné, jelikož je vždy před zákrokem aplikována lokální anestezie. Pokud bude klient vyžadovat, můžeme výkon provést v tzv. analgosedaci, při které je klientovo vnímání tlumené látkami.

Extrakci zubu moudrosti lze provést v jednom sezení, ale z hlediska komfortu klienta doporučujeme rozdělit výkon na dvě návštěvy.

Jak dlouho trvá doba hojení?

Doporučuje se být alespoň 3 dny v klidu a čelist chladit než opadne otok a rána se zacelí. Po 5-7 dnech se odstraňují případné stehy, kterými byla sliznice v ústech sešitá.

Jsme tým profesionálů

V moderně vybaveném zubním centru Vás čeká příjemný a zkušený personál, který se postará o Vaše komfortní a bezbolestné ošetření.

MUDr. David Urie

Vedoucí lékař

Absolvent Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, obor stomatologie

MDDr. Nikol Celerýnová

Zubní lékař

Zubní lékař

Ing. Marie Kubešová

Vedoucí dentální hygienistka

Absolvent 3.lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze – obor: Dentální hygiena

ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY

Spolupracujeme s těmito zdravotními pojišťovnami