První návštěva

…buďte připraveni, neváhejte se zeptat.

Na první návštěvu klademe velký důraz, jelikož právě precizní vstupní vyšetření ovlivní celý průběh následující léčby.

Jak probíhá první návštěva

  • Před Vaší první návštěvou se objednejte (i) telefonicky, (ii) e-mailem přes recepce@usmile.cz, (iii) prostřednictvím kontaktního formuláře na www.usmile.cz a/nebo (iv) osobně a domluvte si termín vstupního vyšetření. Termín návštěvy Vám potvrdíme telefonicky a/nebo e-mailem a popíšeme Vám, jak bude probíhat první návštěva a popíšeme Vám cestu, jak se k nám dostanete. Pokud nám sdělíte Váš e-mail, pak Vám zašleme všechny potřebné informace do Vašeho e-mailu.
  • Před první návštěvou u lékaře doporučujeme absolvovat dentální hygienu, aby byl z Vašich zubů odstraněn zubní plak, zubní kámen a pigmentace, pro přesnější diagnostiku Vaší dutiny ústní.
  • Po příchodu do CENTRA ZUBNÍ PÉČE U SMILE Vás uvítáme, nabídneme Vám nápoj a usadíme. Na recepci vyplníte vstupný dotazník, který obsahuje osobní údaje a informace o Vašem zdravotním stavu, které budeme nadále potřebovat na určení co nejlepšího postupu péče. V případě, že byste si při vyplňování nebyli něčím jistí, rádi Vám se vším poradíme.
  • Vyplněný dotazník a Vaše přání a požadavky si poté společně projdete s Vaším ošetřujícím zubním lékařem nebo dentální hygienistkou.
  • Po první konzultaci a seznámení se s Vašimi představami a požadavky Vás následně objednáme na podrobné vstupní vyšetření.

Vstupní vyšetření

Co obnáší vstupní vyšetření?

Vstupní vyšetření zahrnuje celkové vyšetření chrupu, které začíná standardními metodami, do kterých patří vyšetření zrakem a sondou. Při standardních metodách lze zjistit pouze zlomek z přítomných kazů. Kazy vzniklé v mezizubí lze takto odhalit jen tehdy, jsou-li dostatečně velké a probarvují-li zub, nebo když už došlo k prolomení skloviny do dutiny kazu. Po klinickém vyšetření se vyhotoví RTG snímky a Fotostatus.

Pro lepší vyšetření a stanovení diagnózy používáme nejmodernější stomatologické technologie, které nám pomáhají odhalit i ty nejmenší detaily a vytvořit tak přesný preventivní plán i plán péče pro Vaše zuby. Při sestavování preventivního i léčebného plánu bereme do úvahy všechny individuální aspekty Vašeho případu. Prevence v podobě pečlivé dentální hygieny dokáže včas odhalit počínající problém a aplikací rychlé a vhodné léčby zachránit nejen váš chrup, ale také náklady na následná náročná zubní ošetření. Abychom dodrželi slib dlouhodobého zdraví Vašich zubů a dásní, je pravidelné ošetření u dentální hygienistky klíčové.

Vždy bezbolestně

Naše bezpečné a moderní metody ošetření jsou vždy bezbolestné. Každý výkon provádíme v místním znecitlivění, zajišťujeme i ošetření v analgosedaci nebo celkové anestezii.

Detailní léčebný plán

Po kompletním vstupním vyšetření spolu s Vámi vytvoříme detailní plán péče s ohledem na Vaše časové a finanční možnosti. Plán péče s Vám osobně představí některý z našich lékařů. Klademe velký důraz na to, abyste byli plně obeznámeni se všemi možnostmi nejvhodnější péče a abyste rozuměli všem jednotlivým krokům. Samozřejmě také rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy. Po domluvě s Vámi určíme priority a nalezneme pro Vás ideální řešení.

Vyšetření pro vytvoření detailního plánu péče

Pomocí operačního mikroskopu, digitálního rentgenu a intraorální kamery Vám provedeme vstupní vyšetření. S mikroskopem přesněji určíme správnou diagnózu a úspěšně odhalíme i počínající zubní kaz či jiné defekty, které se nezobrazí na rentgenovém snímku. Mikroskop umožňuje naprostou kontrolu při provádění jednoduchých i složitých zubních zákroků. Umožňuje vidět to, co jiné technologie nezvládnou, dovoluje precizní práci a tím i zkrácení hojení po zákroku. Digitální RTG minimalizuje zátěž při Vašem vyšetření.

Abychom byli schopni odhalit všechny mezizubní a další kazy už v počátečním stadiu, používáme rutinně specializovaná přístrojová vyšetření, mezi které patří preventivní rentgenový snímek Bite-Wing. Ten zachytí korunky zubů horní i dolní čelisti. Na tomto snímku je možné sledovat i drobná poškození povrchu zubu až po defekty jeho vnitřních částí už od velmi časných stádií kazu. Rovněž jsme schopni odhalit většinu kazů přítomných pod výplněmi. Až 85 % zubních kazů lze při preventivním vyšetření zjistit pouze díky této technice.Jenom díky tomuto vyšetření včas ošetříme kazy, které by jinak nepovšimnuty pravděpodobně způsobily mnohem větší destrukci zubu nebo nevratné poškození zubní dřeně.

Po vyšetření s Vámi náš lékař nebo dentální hygienistka domluví konzultaci, kde Vás náš lékař podrobně seznámí s Vaším léčebným plánem, návrhy řešení a časovým harmonogramem Vaší léčby. Následně Vám bude tento léčebný plán osobně předán nebo zaslán na e-mail.

Proč klademe důraz na zhotovení detailního plánu péče?

Je velice důležité, aby se celý chrup a žvýkací aparát posuzoval jako celek, proto aby byla zajištěna jeho správná funkce, nesnažíme se pouze vyléčit jednotlivý zub, ale celý Váš chrup komplexně. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a snažíme se nalézt tu nejlepší cestu k Vašemu zubnímu zdraví. Nedochází tím tak k rozvoji dalších následných škod na zubech a dásních jako např. úbytek kosti kolem zubů, posuny zubů, přetížení aj., což vede k následné léčbě, která je velice komplikovaná, zdlouhavá a finančně náročná. Naším cílem je, abychom se nadále setkávali pouze při pravidelných preventivních prohlídkách.

Jsme tým profesionálů

V moderně vybaveném zubním centru Vás čeká příjemný a zkušený personál, který se postará o Vaše komfortní a bezbolestné ošetření.

MUDr. David Urie

Vedoucí lékař

Absolvent Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, obor stomatologie

MDDr. Nikol Celerýnová

Zubní lékař

Zubní lékař

Ing. Marie Kubešová

Vedoucí dentální hygienistka

Absolvent 3.lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze – obor: Dentální hygiena

ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY

Spolupracujeme s těmito zdravotními pojišťovnami