Prevence

…prevence je důležitější než následné opravy.

Aby Váš chrup zůstal i nadále krásný a zdravý, klademe také důraz na pravidelné preventivní péči, jelikož mohou odhalit dříve případné budoucí obtíže. Případné odstranění problému je jednodušší a rychlejší. V rámci preventivní péče je velmi důležitá i pravidelná návštěva dentální hygieny, kde Vám dentální hygienistka odstraní zubní kámen a pigmenty a naučí Vás správnou domácí dentální hygienu.

Jak často chodit na preventivní prohlídky?

Pokud je celá léčba dle Vašeho léčebného plánu dokončena, doporučujeme pravidelnou preventivní návštěvu absolvovat 2x ročně.

Jak probíhá preventivní prohlídka?

Hlavním bodem preventivní prohlídky je kontrola stavu Vaší ústní dutiny. Dentální hygienistka společně s lékařem zhodnotí stav ústní sliznice a slinných žláz, množství slin, povrch jazyka, stav blízkých lymfatických uzlin či způsob otevírání úst. Důležitou součástí preventivní prohlídky je také vyšetření dásní, jejich krvácivosti a případného ústupu kosti. Poté jsou na řadě samotné zuby. Na pohled lékař zhodnotí pigment a zubní kámen, který buď hned odstraní, nebo, v případě jeho masivnějšího rozšíření, doporučí navštívit profesionální dentální hygienistku. Dále pak zkontroluje přítomnost kazů, citlivých krčků, stav starších výplní a protetických prací, popřípadě implantátů.

Důležitou součástí preventivní prohlídky je také zhotovení skusových rentgenových snímků tzv. „bite-wing“, znázorňujících korunky zubů v zadní části chrupu. Snímky (pravý a levý) pomáhají odhalit případné mezizubní kazy, zubní kámen nebo ústup kosti při parodontitidě. Obvykle se zhotovují jednou za rok, není zapotřebí je tedy dělat při každé preventivní prohlídce.

Užitečným pomocníkem při detekci dalších potíží se zuby je také panoramatický snímek (tzv. OPG čili ortopantomogram), jelikož zde vidíme mrtvé zuby, třetí moláry (známé jako „osmičky“), ale můžeme na něm také odhalit různé cysty či nádory v kosti. Rentgen, jako součást zubní prohlídky, tedy slouží i jako onkologická prevence.

Jelikož se stále snažíme zlepšovat pro Vás služby v našem centru zubní péče U SMILE, sami se Vám připomeneme s termínem pro Vaší pravidelnou preventivní prohlídku.

Jsme tým profesionálů

V moderně vybaveném zubním centru Vás čeká příjemný a zkušený personál, který se postará o Vaše komfortní a bezbolestné ošetření.

MUDr. David Urie

Vedoucí lékař

Absolvent Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, obor stomatologie

MDDr. Nikol Celerýnová

Zubní lékař

Zubní lékař

Ing. Marie Kubešová

Vedoucí dentální hygienistka

Absolvent 3.lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze – obor: Dentální hygiena

ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY

Spolupracujeme s těmito zdravotními pojišťovnami