DENTÁLNÍ HYGIENA

…dentální hygiena je nezbytnou součástí zubní péče.

Slovo „prevence“ je i v oblasti stomatologie skloňované ve všech pádech. Především pak v oblasti, která se nazývá dentální hygiena a která je nezbytnou součástí celkové zubní péče. Většina obtíží postihující zuby a okolní tkáně je výsledkem zubního povlaku, který na zubech ulpívá.

Dentální hygiena je preventivním krokem v péči o ústní zdraví, se kterým naše klienty podrobně seznamujeme. Pravidelnou dentální hygienou je možné předejít většině zubních onemocnění, jejichž pozdější léčba, včetně náhrady již ztracených zubů, je podstatně nákladnější. Čisté zuby se nekazí a prevence se finančně a časově jednoznačně vyplatí.

Jak často si čistíte zuby? A jak dobře si je čistíte?

Používáte zubní kartáček nebo i kartáčky mezizubní? A co zubní nit?

Dentální hygiena zahrnuje všechny prostředky a formy péče o ústní dutinu. CENTRUM ZUBNÍ PÉČE U SMILE klade velký důraz na preventivní program, v rámci kterého pro klienty sestavujeme individuální hygienický plán, šitý “na míru” pro každého klienta. Ten mu umožní každodenní kvalitní a zároveň šetrnou péči o zuby. Zahrnuje výběr pomůcek pro ústní hygienu, nácvik jejich používání a profesionální čištění zubů (odstranění zubního kamene, plaku a pigmentací). Součástí zubní hygieny je rovněž precizní vyšetření stavu dásní a zjištění všech faktorů ovlivňujících možnosti opravdu komplexní péče o zuby.

Jak často absolvovat dentální hygienu v U SMILE?

Doporučujeme frekvenci dentální hygieny dvakrát ročně. V individuálních případech zejména u klientů se zvýšenou pigmentací zubů z vína, kávy, čaje, doporučujeme častější návštěvu dentální hygieny. S pravidelnou frekvencí dokážeme případné negativní změny Vašeho ústního zdraví odhalit dříve, než se stanou závažnějšími.

Proč a jak si správně čistit zuby

Dentální hygiena a zubní implantáty

Důkladná dentální hygiena je klíčová zejména pro delší životnost zubního implantátu. Čím lépe a pečlivěji si budete své zuby čistit, tím je menší pravděpodobnost, že se vám zanítí dásně, které mohou implantát vyloučit. Vlastní zuby i zubní implantáty mají být čištěny nejen zubním zubním kartáčkem, ale také mezizubními kartáčky či zubní nití.

Desatero dentální hygieny

  1. Nejefektivnější odstranění povlaku je mechanické čištění zubním kartáčkem.
  2. Typ zubního kartáčku konzultujte s lékařem či dentální hygienistkou – zda měkký či tvrdší záleží na stavu vašich zubů a dásní.
  3. Zuby mají svá zákoutí – mezizubní prostory nejlépe vyčistí mezizubní kartáček.
  4. Kam se nedostane mezizubní kartáček, dostane se zubní nit.
  5. Výběr všech pomůcek (mezizubní kartáček, dentální nit) svěřte zubnímu lékaři nebo hygienistce, změny konzultujte.
  6. Dentální hygienistka vás naučí, jak pomůcky správně používat a co na váš chrup v konkrétních situacích zvolit.
  7. Nácvik používání pomůcek je dobré opakovat, během ošetřování se mění například podmínky pro použití různých velikostí mezizubních kartáčků.
  8. Nesprávný výběr a používání pomůcek vede k obtížnější manipulaci s nimi a k nebezpečí poškození dásně nebo zubu.
  9. Zuby je nutné čistit do té doby, dokud jsou čisté a na dotek jazykem hladké.
  10. Fluoridy prokazatelně nezabraňují vzniku zánětu dásní a následné paradentózy.

Dentální hygiena ANO nebo NE?

Ještě jste dentální hygienu nezkoušeli? Přijďte k nám! V zubní ordinaci CENTRA ZUBNÍ PÉČE U SMILE v Praze se na vás těší dentální hygienistky Bc. Marie Filipiová a Bc.Lenka Kratochvílová. Objednejte se na dentální hygienu v Praze: 774 964 183, recepce@usmile.cz

Jsme tým profesionálů

V moderně vybaveném zubním centru Vás čeká příjemný a zkušený personál, který se postará o Vaše komfortní a bezbolestné ošetření.

MUDr. David Urie

Vedoucí lékař

Absolvent Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, obor stomatologie

MDDr. Nikol Celerýnová

Zubní lékař

Zubní lékař

Ing. Marie Kubešová

Vedoucí dentální hygienistka

Absolvent 3.lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze – obor: Dentální hygiena

ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY

Spolupracujeme s těmito zdravotními pojišťovnami