RECEPT NA KRÁSNÝ A ZÁŘIVÝ ÚSMĚV = BĚLENÍ ZUBŮ

Krásné a zářivě bílé úsměvy vidíme všude kolem nás, usmívají se na nás z televize, ze stránek časopisů, je možné, že i Vaše sousedka Vás každý den zdraví se širokým a zářivým úsměvem a Vás vždy upoutá její krásné bílé zuby. „Jak je to jen možné, vždyť si pravidelně zuby čistím a docházím na dentální hygienu?“ říká si jistě řada z Vás. Nádherné bílé zuby jsou v dnešní době synonymem krásy, zdraví, mládí a úspěchu, jak tedy také docílit krásných přirozených bílých zubů a zároveň si tak nezpůsobit více škody než užitku?

Řešením je ultimátní bělení zubů Purewhitening (kombinované nebo domácí)

Jaké bělení je nejvhodnější?

Téměř všem klientům U SMILE doporučujeme bělení kombinované. Výjimkou jsou lidé s přirozeně světlými odstíny zubů. S postupem času dochází ke zbarvení zubů častou konzumací barevných nápojů, potravin nebo kouřením tak, že se ukládají organické molekuly do struktury skloviny. Klientům s přirozeně světlými odstíny zubů stačí pouze domácí bělení zubů, které by mělo vždy následovat po dentální hygieně. Kombinované bělení spočívá v kombinaci fáze domácí a ordinační. Samotné ordinační bělení nedoporučujeme z toho důvodu, že za krátkou dobu (1 hodina bělení) se vybělí pouze tenká část skloviny a proto výsledný efekt je velmi krátkodobý. V krátké době se může diskolorace/zbarvení zubů opět objevit a může se blížit původnímu odstínu zubů.

Jak probíhá bělení zubů?

  1. Samotné bělení, ať už domácí nebo kombinované, by mělo vždy následovat po absolvování kompletní dentální hygieny, aby byly odstraněny povrchové pigmentace a zubní kámen a tím zpřístupněna celá plocha povrchu bělené strany zubu a preventivní prohlídky – pro vyloučení zubních kazů. Vaše dentální hygienistka Vám může bělení doporučit či nikoli – faktorem indikace jsou korunky, výplně a kazy. Při zvýšené citlivosti zubů nemusíme nutně bělení vyřadit, lze použít nižší koncentrace karbamid peroxidu. Bělení se při nižší koncentraci může prodloužit.
  2. V první fázi domácího i kombinovaného bělení Vás pozveme do U SMILE, kde se Vám vytvoří otisky, ze kterých se poté nechají v laboratoři vyrobit speciální ultra těsné nosiče (Těsnost nosičů je důležitá pro bělení celé korunky zubu. Pokud v některém místě není nosič těsný, dochází k zatékání sliny a neutralizaci gelu slinou.), které Vám následně předáme společně s gely na domácí bělení. Gely na domácí použití jsou 2x 6ml stříkačky a jsou složeny z karbamid peroxidu 16 % (což odpovídá asi 5,3 % peroxidu vodíku, ordinační je bělení s 6% peroxidem vodíku). Rozdíl ve sloučeninách je takový, že karbamid peroxid se rozkládá pomalu, a proto je vhodný na domácí dlouhodobější fázi bělení, kde postupně rozkládá velké organické molekuly, které zuby zabarvují. Zub se krásně vybělí do hloubky od skloviny až po dentin. U tetracykliny zbarvených zubů může trvat bělení až měsíce.
  3. Domácí bělení probíhá cca 14-16 dní a poté Vás pozveme na ordinační fázi bělení, v případě kombinovaného bělení. Ordinační fáze nastartuje peroxidem rychlou reakci, a tím pádem se efekt ještě zvýrazní. Po této fázi ještě 3-5 dní pokračujete domácím bělením.

Jak dlouho bělení vydrží?

Výhodou bělení Purewhitening je, že nemusíte dodržovat bílou dietu a je vhodné i pro kuřáky (Během bělení se nosí při kouření speciální nosiče, které zabraňují opětovnému zabarvování zubů.). Výsledky nelze vždy garantovat, každý má jiné typy zabarvení, a proto je bělení velmi individuální. V případě, že se konečný efekt bělení k Vaší spokojenosti nedostaví po výše uvedených 2 procesech (ordinační a domácí fázi), garantujeme Vám ZDARMA dodání dalších gelů a je možné bělit tak dlouho, dokud Váš odstín nebude světlejší.

Může bělení Purewhitening poškodit zuby?

Na trhu je dnes celá řada metod bělení zubů, jako jsou např. adaptační pásky s gelem, laserové bělení aj.

Adaptační pásky jsou ovšem nejvíce nešťastnou metodou pro domácí bělení zubů. Pásky na zubu často netěsní, jak byste potřebovali a dostávají se pod ně sliny, které způsobují nerovnoměrné rozložení gelu. Následkem toho nedochází k rovnoměrnému bělení zubů a objevují se fleky. Další často chybou je, že pásky ze zubů sjíždějí, čímž se gel dostává do kontaktu s dásněmi a může tak způsobit nekrózu dásně, což je nevratná komplikace Vašeho ústního zdraví. Laserové bělení na první pohled tkví na stejném principu jako metoda Purewhitening, u obou metod se používá peroxid. Rozdíl však nastává v koncentraci a délce bělení. Jednorázové laserové bělení spočívá v tom, že Vám je na zuby aplikován silně koncentrovaný peroxid vodíku (až 35 %), který je následně aktivován pomocí plazmové nebo laserové lampy. Toto bělení je pro Vaše zuby velmi nešetrné, zvyšuje citlivost zubů a rizikem může být i rozlití vysoce koncentrovaného peroxidu po celé dutině ústní a následné poškození vnitřních orgánů. Zároveň toto bělení není dlouhodobé, volné radikály v krátkém procesu neprostoupí až do dentinu, projdou jen sklovinou a většinou se velmi brzy vrací původní odstín.

Purewhitening je jedna z nejšetrnějších metod bělení zubů, jelikož se na zuby nanáší po delší dobu v malé koncentraci karbamid peroxid 16 % (což odpovídá asi 5,3 % peroxidu vodíku, ordinační bělení je s 6% peroxidem vodíku). Bělení je tak pozvolné, vybělí se celý zub, včetně místa u krčku, a vydrží Vám déle. Velké organické molekuly potřebují hodně času pro rozložení peroxidem na malé molekuly o krátkých řetězcích, které nepůsobí zabarvení zubů.

Jak na bělení zubů v případě, že máte fasety, korunky nebo implantáty, se dozvíte v následujícím článku.

Máte dotazy nebo máte zájem se k nám objednat?

Neváhejte nás kontaktovat zde prostřednictvím kontaktního formuláře, e-mailu recepce@usmile.cz, nebo na telefonním čísle +420 774 964 183.

Zároveň bělení zubů můžete zakoupit svým blízkým prostřednictvím dárkových poukazů.