Drobné zubní vady pomohou vyřešit ESTETICKÉ FAZETY

Také toužíte po krásném úsměvu? Krásný úsměv je naší vizitkou, ne každý má ale to štěstí a může se pochlubit rovnými, dokonalými zuby. Naštěstí existuje řada možností, jak s nedokonalostmi chrupu (křivě rostlé zuby, porušené např. ATB léčbou či barevně nevyhovující zuby) bojovat. Estetická stomatologie je moderní obor, který se rychle rozvíjí a nedostatky na zubech dokáže vyřešit šetrně s pomocí estetických fazet, tenké plátky z keramiky, které se adhezivně tmelí na lehce zbroušený povrch zubu.

Proč zvolit fazety? Kdy jsou vhodné právě pro vás? Jak probíhá nasazování? To vše se dozvíte v tomto článku.

Proč zvolit fazety a kdy jsou vhodné právě pro Vás?

Fazety jsou tenké plátky keramického materiálu, které se adhezivně fixují na přední část jednoho nebo více zubů ve viditelné části chrupu. Jejich využití je vždy nutné prodiskutovat se zubním lékařem, ale stomatologové je využívají při nápravě mezerovitého nebo naopak příliš stěsnaného chrupu, při nerovnostech nebo po mechanickém poškození zubů např. po úrazech. „Nevyhovující tvar zubů, barva, skvrny na sklovině, nebo výplně z kompozitního plastu, které časem ztratí estetiku, jsou nejčastěji důvody, kdy navrhuji řešení estetickými fazetami.“ říká MDDr. Václav Manhart z U SMILE. „Estetické fazety nedoporučuji klientům, kteří trpí kazivostí chrupu, nočním skřípáním zubů či mají traumatický skus. Zároveň fazetami nelze nahradit klasická rovnátka.“ doplňuje Václav.

Jak probíhá nasazování fazet?

Ve srovnání s korunkami se zuby s fazetami tolik neobrušují, jejich výhodou je šetrná aplikace. Kompozitní či keramické fazety se nasadí na jemně upravené přední plochy zubů, které se obvykle zbrousí před nandáním fazet jen ve sklovině. Úprava zubu i následná aplikace fazety probíhají při lokální anestezii, jedná se tedy o bezbolestný zákrok.

Model fazety se vyrábí v laboratoři, a to tak, aby byl co nejpřirozenější pro klienta. Otisk pro estetické fazety lze získat buď elektronicky skenováním v ústech, nebo klasickou metodou otiskovací hmoty ve lžíci. Výroba může být různá. Frézováním z bloku keramiky speciálními přístroji, kde docílíme zejména dokonalé přesnosti, nebo se jedná o ruční práci laboranta, kde oceníme zejména individualizovanou estetiku. Fazeta se poté připevňuje na zub adhezivní fixací, díky čemuž je takřka nemožné, aby se uvolnila.

Důležitá je správná péče o ústní dutinu

Díky aplikaci fazet získáte krásnější zuby. Samozřejmě stejně jako o celý chrup je ale nutné o ně pečovat a pečlivě dodržovat ústní hygienu. Proč a jak si správně čistit zuby se dočtete zde.

Máte dotazy nebo se chcete objednat? Neváhejte nás kontaktovat na e-mailu recepce@usmile.cz , prostřednictvím kontaktního formuláře nebo na telefonních číslech 222 589 999 nebo +420 774 964 183.