Aktuality

Přemýšleli jste někdy, že byste si nechali vybělit zuby? Máte obavy, že bělení poškozuje sklovinu? Myslíte si, že když kouříte nebo pijete velké množství kávy, tak si nemůžete zářivě bílé zuby dovolit? Tyto otázky slyšíme v našich ordinacích dennodenně, a proto bychom Vám rádi představili náš systém bělení Purewhitening, který Vám všechny tyto obavy a otázky vyvrátí.

Peroxid nepoškozuje sklovinu

Základem každého bělení zubů je peroxid vodíku. Ten se během procesu rozkládá na vodu, kyslík a volné radikály, které můžeme označovat jako bělící faktory. Peroxid vodíku má své použití v zubním lékařství přes stovky let. Samotný peroxid je velmi nestabilní složka a zuby ani sklovinu nepoškozuje. Volné radikály rozkládají tmavé molekuly zabarvující zuby na bílé či průhledné a tím se stávají zuby bělejší.

Zbarvení zubů

Zbarvení zubů vzniká z mnoha příčin. Za většinu diskolorací mohou barvené molekuly ukládající se do skloviny z kávy, čaje, červeného vína. Vzácná zabarvení mohou být způsobena užíváním některých léků či nadměrný přísunem fluoridů v dětství.

 

před a po

Bělení zubů

Bělení Purewhitening nabízí dvě možnosti, jak získat světlejší odstín zubů. V ordinacích doporučujeme domácí či kombinované bělení. Vždy je důležitá předchozí konzultace s dentální hygienistkou, která Vám doporučí, které bělení je pro Vás vhodnější. Obecně téměř všem klientům U SMILE doporučujeme bělení kombinované. Domácí doporučujeme lidem s přirozeně světlými odstíny či těm, kteří již v minulosti bělení absolvovali, a jejich odstín je světlý.

Kombinované bělení spočívá v kombinaci fáze domácí a ordinační. Samotné ordinační bělení nedoporučujeme z toho důvodu, že za jednu návštěvu se zub nestihne dostatečně vybělit a za krátkou dobu se zbarvení vrátí do původního odstínu. Je tedy potřeba, aby ordinační fázi vždy předcházela fáze domácí.

Více informací se dočtete v našem článku či na webu Pure Whitening.

 

S blížícím se Valentýnem jsme pro Vás připravili akci v podobě bělení v páru s 15% slevou.

Běžná cena kombinovaného bělení: 9 500,- Kč
Nová cena s partnerskou slevou: 8 075,- Kč

Slevu na kombinované bělení lze uplatit pro partnery, kteří se na bělení objednají společně. Tato akce platí do konce března 2017, stačí při objednání termínů sdělit heslo "Valentýnské bělení".

V uplynulém roce 2016 zaměstnanci centra zubní péče U Smile navštívili mnohá školení, semináře a kurzy.

MUDr. David Urie

Praktický kurz Implantologie I. - MUDr. Jan Streblov
Praktický kurz implantologie II. - MUDr. Martin Tomeček
Praktický kurz fotografování pro zubní lékaře - MUDr. Martin Tomeček
Protetika pro Praktiky - Dr. Ignacio Loi
Protetické a estetické ošetření s operačním mikroskopem - Dr. Domenico Massironi
Master kurz - Řízená tkáňová regenerace a Sinus Lift - Univerzita Bern Centrum pro kontinuální vzdělávání
Management komplikací v implantologii - Dr. Daniel Hess
Řízená tkáňová regenerace - Dr. Daniel Hess
Protetika na implantáty - Dr. Daniel Hess
Propedeutika postendodontického ošetření - MUDr. Ladislav Gregor

MDDr. Václav Manhart

Praktický kurz dentální implantologie s OP – školení Straumann
Kurz protetika na implantáty – školení Straumann

Bc. Marie Filipiová

Praktická rentgenologie
Grow Job
Mezinárodní stomatologická konference

Bc. Lenka Kratochvílová

Praktická rentgenologie
Pure Whitening "Ultimátní bělení zubů"
Recall
Grow Job
Dental Care konference
Parodontologie v kostce

Bc. Linda Michálková, DiS.

Dental Care konference
Marketingové školení

Na základě zpětné vazby od Vás, našich klientů, rozšiřujeme od listopadu 2016 ordinační hodiny, abychom pro Vás byli k dispozici i v časech, které jsou pro Vás příjemnější.

Také toužíte po krásném úsměvu? Krásný úsměv je naší vizitkou, ne každý má ale to štěstí a může se pochlubit rovnými, dokonalými zuby. Naštěstí existuje řada možností, jak s nedokonalostmi chrupu (křivě rostlé zuby, porušené např. ATB léčbou či barevně nevyhovující zuby) bojovat. Estetická stomatologie je moderní obor, který se rychle rozvíjí a nedostatky na zubech dokáže vyřešit šetrně s pomocí estetických fazet, tenké plátky z keramiky, které se adhezivně tmelí na lehce zbroušený povrch zubu.

Proč zvolit fazety? Kdy jsou vhodné právě pro vás? Jak probíhá nasazování? To vše se dozvíte v tomto článku.

Proč zvolit fazety a kdy jsou vhodné právě pro Vás?

Fazety jsou tenké plátky keramického materiálu, které se adhezivně fixují na přední část jednoho nebo více zubů ve viditelné části chrupu. Jejich využití je vždy nutné prodiskutovat se zubním lékařem, ale stomatologové je využívají při nápravě mezerovitého nebo naopak příliš stěsnaného chrupu, při nerovnostech nebo po mechanickém poškození zubů např. po úrazech. „Nevyhovující tvar zubů, barva, skvrny na sklovině, nebo výplně z kompozitního plastu, které časem ztratí estetiku, jsou nejčastěji důvody, kdy navrhuji řešení estetickými fazetami.“ říká MDDr. Václav Manhart z U SMILE. „Estetické fazety nedoporučuji klientům, kteří trpí kazivostí chrupu, nočním skřípáním zubů či mají traumatický skus. Zároveň fazetami nelze nahradit klasická rovnátka.“ doplňuje Václav.

Jak probíhá nasazování fazet?

Ve srovnání s korunkami se zuby s fazetami tolik neobrušují, jejich výhodou je šetrná aplikace. Kompozitní či keramické fazety se nasadí na jemně upravené přední plochy zubů, které se obvykle zbrousí před nandáním fazet jen ve sklovině. Úprava zubu i následná aplikace fazety probíhají při lokální anestezii, jedná se tedy o bezbolestný zákrok.

Model fazety se vyrábí v laboratoři, a to tak, aby byl co nejpřirozenější pro klienta. Otisk pro estetické fazety lze získat buď elektronicky skenováním v ústech, nebo klasickou metodou otiskovací hmoty ve lžíci. Výroba může být různá. Frézováním z bloku keramiky speciálními přístroji, kde docílíme zejména dokonalé přesnosti, nebo se jedná o ruční práci laboranta, kde oceníme zejména individualizovanou estetiku. Fazeta se poté připevňuje na zub adhezivní fixací, díky čemuž je takřka nemožné, aby se uvolnila.

Důležitá je správná péče o ústní dutinu

Díky aplikaci fazet získáte krásnější zuby. Samozřejmě stejně jako o celý chrup je ale nutné o ně pečovat a pečlivě dodržovat ústní hygienu. Proč a jak si správně čistit zuby se dočtete zde.

Máte dotazy nebo se chcete objednat? Neváhejte nás kontaktovat na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , prostřednictvím kontaktního formuláře nebo na telefonních číslech 222 589 999 nebo +420 774 964 183.

Od září 2016 posílila náš tým U SMILE nová office Manažerka Bc. Linda Michálková, DiS., která vystudovala Provozně ekonomickou fakultu ČZU v Praze. Linda je velice zodpovědná, příjemná a komunikativní. Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo požadavek, neváhejte se na Lindu obrátit. Jistě najde to nejvhodnější řešení k Vaší spokojenosti.

Další články...

Aktuality

Zdravotní pojišťovny

Spolupracujeme s těmito zdravotními pojišťovnami